Скопје

Малолетник истепан од неколку лица во автобус на ЈСП

На 10.06.2023 во 01.20 часот во СВР Скопје, Б.К.(44) од с.Кучевиште, скопско, пријавил дека на 09.06.2023 околу 11.30 часот во автобус на ЈСП, кој сообраќал на релација од населба Бутел кон Капиштец, неговиот малолетен син бил физички нападнат од неколку лица. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

На почеток