Македонија

(ВИДЕО) Гаши до Адеми: Молчи кога зборувам, идиот!

Во својот говор, претседателот на Алтернатива, а истовремено и пратеник, Африм Гаши реагираше кон координаторот на ДУИ, Арбр Адеми, кој го прекинуваше за време на неговиот говорот.

Гаши го нарече Адеми „идиот“ и побара од него да молчи додека тој зборува.

„Ќути, молчи кога зборувам. Елементарна култура треба да покажеш, срамота! Идиот“, му порача Гаши.

На почеток