Македонија

Да го потсетиме Касами дека Тетово е македонски град, вели Беким Асани

Беким Асани, претседател на невладината „ЛГБТИ Јунајтед“ од Тетово објави статус на својот фејсбук профил по повод посетата на косовскиот премиер Албин Курти на Тетово.

„Утре во Тетово ќе престојува на посета Премиерот на Косово Албин Курти.

Го потсетувам Bilall Kasami и Komuna e Tetovës / Општина Тетово дека Тетово е град во Македонија!!!

Ги потсетувам и советниците од ВМРО-ДПМНЕ ОК Тетово и OO СДСМ Тетово да се разбудат од зимскиот сон и да реагираат.

Да видиме која химна ќе се пее утре во Тетово, на кој јазик ќе се зборува и какви знамиња ќе се веат“, стои во ојбавата.

На почеток