Свет

Трагедија во Унгарија: се урна авион, загинаа две лица

Трагедија во Унгарија: се урна авион, загинаа две лица

Авион се урна за време на аеромитинг во Унгарија, при што загинаа две лица, а четворица се повредени.

Според агенцијата АФП, трагедијата се случила на аеродром, на 70 километри од Будимпешта.

Покрај пилотот, во авионот имало уште еден патник, и двајцата трагично загинале на лице место.

makfax.com.mk

На почеток