Свет

(Видео) Радост и прегратки кај спасувачите во Мароко: маж извлечен жив од урнатините

(Видео) Радост и прегратки кај спасувачите во Мароко: маж извлечен жив од урнатините

Радост кај спасувачите во Мароко откако маж беше извлечен од урнатините.

Видеото го објави „Би-би-си“.

Досега загинаа најмалку 2.000 лица, а следните часа се клучни за спас на што повеќе луѓе кои останаа заглавени по разорниот земјотрес што ја погоди земјата во петокот вечерта.

makfax.com.mk

На почеток