Македонија

Четворица мажи од Косово задржани во СВР Тетово поради сомнеж дека илегално влегле во земјата

Четворица мажи од Косово задржани во СВР Тетово поради сомнеж дека илегално влегле во земјата

Вчеравечер, околу 23.10 часот, во СВР Тетово биле задржани 25-годишниот Е. Е., 33-годишниот Д. Д., 48-годишниот С. Ќ. и 41-годишниот Х. З., сите од Република Косово, а поради сомнение дека илегално влегле во нашата земја, извести СВР Тетово.

Се расчистува и документира случајот.

Макфакс

На почеток