Македонија

Наутро свежо, преку денот сончево и топло

Наутро свежо, преку денот сончево и топло

Времто денеска, наутро ќе биде свежо, преку денот сончево и топло со слаб до умерен ветер од јужен правец.

Минималната температура ќе биде во интервал од 4 до 15, а максималната ќе достигне од 27 до 33 степени. UV=6

Во Скопје, времето ќе биде сончево со слаб јужен ветер. Минималната температура ќе се спушти до 11, а максималната ќе достигне до 33 степена.

До четврток ќе се задржи стабилно време. Од петок, во попладневните часови ќе има локална појава на пороен дожд и грмежи.

Макфакс

На почеток