Македонија

Приведена виничанка, се обидела да изврши кражба во Тимјаник

Приведена виничанка, се обидела да изврши кражба во Тимјаник

Вчеравечер, во 22 часот, полициски службеници од ОВР Неготино ја лишиле од слобода 35-годишната Џ. С. од Виница, извести МВР.

„Таа се сомничи дека околу 19.30 часот влегла во куќа во село Тимјаник, Неготинско, и се обидела да изврши кражба“, соопшти МВР.

Лицето било приведено во ОВР Неготино и по целосно документирање на случајот, против неа ќе биде поднесена соодветна пријава.

Макфакс

На почеток