Македонија

Приведени дрвокрадци од Неготино

Приведени дрвокрадци од Неготино

Вчеравечер, околу 23.50 часот, на местото наречено Чардак, на подрачје на Неготино, полициски службеници од Мобилната единица за компензаторни мерки при Одделот за гранични работи и миграции во Биро за јавна безбедност ги лишиле од слобода 23-годишниот А. А. и 29-годишниот Р. Д., двајцата од Неготино, извести МВР.

dobivaj vesti na viber

„При преглед во патничко возило ‘опел’, кое го управувал А. А., и патничко возило ‘крајслер’, кое го управувал Р. Д., двете без регистарски таблички, биле пронајдени и одземени огревни дрва без документација. Дрвата и возилата биле одземени за понатамошна постапка, а лицата биле задржани во полициска станица“, соопшти МВР.

По целосно документирање на случајот, во координација со јавен обвинител, против двајцата ќе биде поднесена соодветна пријава.

Макфакс

На почеток