Македонија

Возрасен скопјанец нападнал и допирал малолетно момче во парк, мајката пријавила

Возрасен скопјанец нападнал и допирал малолетно момче во парк, мајката пријавила

Триесет и деветгодишен скопјанец е приведен, по пријава на мајка дека во парк на подрачје на Центар, физички го нападнал и го допирал нејзиниот малолетен син.

Известен е јавен обвинител и по расчистување и документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок, велат од МВР.

Макфакс

На почеток