Магазин

Почина популарен јутјубер: помина 80 дена во кома по страшна сообраќајна несреќа

Почина популарен јутјубер: помина 80 дена во кома по страшна сообраќајна несреќа

Јутјуберот Тијаго Еугенио почина по поминати 80 дена во кома по сообраќајна несреќа, пишува „Дејли мејл“.

Португалската ѕвезда доби сериозни повреди по судирот на автопатот „Алгарве“ на 23 јуни и пожарникарите мораа да го извлечат 28-годишникот од возилото.

Еугенио бил итно пренесен во болницата „Фаро“, каде што поминал 80 дена на интензивна нега во кома, но тој почина од повредите во четвртокот наутро.

Мајка му ја потврди веста со емотивна почит на својот голем воин, кој се бореше 80 дена.

Еугенио е роден во Сао Брас де Алпортел, град во регионот Алгарве во Португалија, а стана ѕвезда на „Јутјуб“ откога го отвори својот канал пред четири години. На својот канал тој блогира за својот живот, од тоа како се справува со негативните коментари на „Јутјуб“ до стоматолошка хируршка процедура.

Макфакс

На почеток