Македонија

Приведен крадец во струмичко, украденото вратено на сопствениците

Приведен крадец во струмичко, украденото вратено на сопствениците

Вчера во 15.30 часот во село Просениково, струмичко, полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Струмица го лишиле од слобода Л.Ѓ.(22) од село Ерџелија, општина Свети Николе.

При преглед на простор во кој престојувал, како и во нива во атар на село Просениково, биле пронајдени предмети кои потекнуваат од тешки кражби извршени ноќта помеѓу 14/09 и 15.09.2023 на подрачје на Струмица.

Одземените предмети се вратени на сопствениците, за настанот е известен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Струмица и по целосно документирање на случајот против лицето ќе биде поднесена соодветна пријава.

Макфакс

На почеток