Спорт

(Видео) Лудница по Кристијано Роналдо во Иран

(Видео) Лудница по Кристијано Роналдо во Иран

Влијанието на Кристијано Роналдо е огромно, дури во земји каде што никогаш не бил, откако поради огромниот број на „полудени“ навивачи неговиот клуб, саудискиот Ал-Наср мораше да го откаже својот тренинг пред стартот на Азиската Лига на шампиони во Иран откако премногу навивачи се појавија на стадионот.

Навивачи се собраа при проаѓањето на автобусот на Ал-Наср, но и во хотелот каде што се сместени играчите на саудискиот клуб, каде што го извикуваа името на Португалецот.

Макфакс

На почеток