Магазин

Девојката на Канје Вест во необична креација на моден настан во Лондон

Девојката на Канје Вест во необична креација на моден настан во Лондон

Раперот Канје Вест и неговата партнерка Бјанка Ценсори не престануваат да ја изненадуваат јавноста.

По неодамнешните скандали во Италија, нивни фотографии направени на Модната недела во Лондон го преплавија интернетот. Настанот на кој се појавија е во рамките на Лондонската модна недела (LFW).

Бјанка (28) пристигна во плетено боди, а на главата има голема бела перика со реси, кои ѝ ги покриваат очите. Канје (46) е облечен во црно, со маица преку главата.

Инаку, поради прилично провокативните модни изданија на Бјанка во текот на нивниот престој во Италија неодамна, локалните жители ја пријавија во полиција. Бјанка, всушност, шетала без градник во тесен проѕирен костим, а во некои моменти ги покривала голите брадавици со црна чанта врз телото.

Макфакс

На почеток