Македонија

(Видео) Ангелов: Поради распространетоста на пожарот над Катланово ќе се приклучи и еден полициски хеликоптер

(Видео) Ангелов: Поради распространетоста на пожарот над Катланово ќе се приклучи и еден полициски хеликоптер

Директорот на Центарот за управување со кризи, Стојанче Ангелов извести дека при гаснење на пожарот кој попладнево избувна над Катланово ќе се приклучи и еден полициски хеликоптер.

– Поради распространетоста на пожарот и отежнатото гаснење на тешко пристапниот терен над Катланово на гаснењето ќе се приклучи и еден полициски хеликоптер, кажа Ангелов.

Пожарот избувна попладнево околу 15 часот и 30 минути.

Макфакс

На почеток