Македонија

Сончево со умерена облачност и услови за дожд

ретпладне ќе биде умерено облачно, а попладне во западните делови значително облачно со услови за локален слаб дожд. Минимална температура од 5 до 13 степени, а максималната од 22 до 28 степени.

Во Скопје, сончево со мала до умерена локална облачност и со слаб ветер од североисточен правец. Температура 11/26степени.

Од вторник ќе преовладува стабилно и суво време. Утринските температури ќе имаат тенденцја на опаѓање, а дневните на покачување.

Кликни за да коментираш

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

На почеток