Свет

(Видео) Се сруши покрив на фискултурна сала во Кина, има загинати

(Видео) Се сруши покрив на фискултурна сала во Кина, има загинати

Страшна трагедија се случи во Кина, кога од тежината на снегот се урнал покрив на спортска сала на училиште.

Властите ја потврдија смртта на три лица, додека едно лице е тешко повредено во средното училиште „Јуеченг Џим“ во градот Џиамуси.

Во понеделникот вечерта под тежината на снежните наноси се урнал покривот на гимназијата понесувајќи ги со себе животите на тројца невини тинејџери.

Оваа трагична несреќа дојде по неколкудневното екстремно студено време и обилните снежни врнежи кои го зафатија овој дел од земјава.

На почеток