Свет

(Видео) Израелските одбранбени сили објавија снимки од рации и апсења на Западниот Брег

(Видео) Израелските одбранбени сили објавија снимки од рации и апсења на Западниот Брег

Израелските одбранбени сили уапсија уште 41 лице на Западниот Брег во рации во текот на ноќта, изјави портпаролот.

„Силите на ИДФ, Шин Бет и МГБ уапсија 41 барано лице во дивизијата Јудеја и Самарија и бригадите Бека и Емеким, од кои 14 се терористи во терористичката организација Хамас“, рече контраадмиралот Даниел Хагари.

Израел го нарекува Западниот Брег Јудеја и Самарија, кои Палестинците ги оспоруваат.

ИДФ објави видео од рацијата.

На почеток