Спорт

Познат англиски клуб заинтересиран за Гризман: Му понудија три пати поголема плата од онаа на Атлетико

Познат англиски клуб заинтересиран за Гризман: Му понудија три пати поголема плата од онаа на Атлетико

Фудбалерот на Атлетико Мадрид, Антоан Гризман би можел да го промени средниот ред во зимскиот преоден рок. Според англиските медиуми, Манчестер Јунајтед е заинтересиран за услугите на овој одличен фудбалер.

„Ѓаволите“ се подготвени да платат 25 милиони евра за неговата слобода од сегашниот клуб, додека на островот би имал трикратна плата од онаа што ја заработува во Мадрид.

Гризман има договор до јуни 2026 година, а оваа сезона одигра 16 натпревари и постигна 12 гола со една асистенција.

За потсетување, Французинот во два мандати во кариерата настапуваше за Реал Сосиедад, Барселона и Атлетико.

Со француската репрезентација се искачи на светскиот врв во 2018 година.

Макфакс

На почеток