Спорт

Рабио ќе го продолжи договорот со Јувентус

Рабио ќе го продолжи договорот со Јувентус

Адриен Рабио се согласил да ја продолжи соработката со Јувентус. „Газета дело Спорт“, објави дека францускиот репрезентативец ќе го продолжи договорот на 12 месеци.

Актуелниот договор на Рабио со Јуветус истекува во јуни следната година.

Рабио прифатил да го носи дресот на Јувентус дополнително уште една сезона, односно до јуни 2025 година.

Тој во Торино пристигна во 2019 година од Пари Сен Жермен, а претходно кратко време беше член на Тулуз.

Рабио има 28 години, а оваа сезона одигра 13 натпревари во Серија А и постигна два гола.

Макфакс

На почеток