Скопје

Запален „мерцедес“ во скопско Шишево

На 30.01.2024 во 23.28 часот во СВР Скопје било пријавено дека во с.Шишево, скопско, било опожарено патничко возило „мерцедес“ со скопски регистарски ознаки, сопственост на Д.Ѓ.(49) од с.Шишево.

Пожарот бил изгаснат од екипа на Бригадата за противпожарна заштита Скопје, а повредeни лица нема. Увид бил извршен.

На почеток