Охрид

Приведен дилер од Охрид

Претрес во Струмица, пронајден хероин, приведен дилер

На 13.03.2024 во 11.30 часот во Охрид, полициски службеници од СВР Охрид го лишиле од слобода А.А.(40) од Охрид. При претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, била пронајдена и одземена марихуана.

Тој бил задржан во полициска станица и по целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

На почеток