Медиасет

Новак Ѓоковиќ ужива на плажа во Мајами

Ѓоковиќ го „збриша“ Фриц за полуфинале против Зверев во Синсинати

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ е фотографиран на плажа во Мајами.

Новак Ѓоковиќ по елиминацијата од Индијан Велс најави дека ќе го пропушти турнирот во Мајами, но тоа не го спречи да се одмори и да ужива на прекрасните плажи.

Најдобриот светски тенисер привлекува внимание на секој чекор, па ниту неговиот престој во Мајами не можеше да помине незабележано.

Неговите фотографии од плажа набрзо се проширија насекаде, а многумина коментираат дека Ѓоковиќ изгледа подобро од било кога.

На почеток