Свет

Земјотрес утрово во Турција

Почувствуван земјотрес во Тетово и вo Гостивар, епицентарот во Албанија

Силен земјотрес со јачина од 4 степени според Рихтеровата скала ја погоди Турција, јавува EMSC.

Земјотресот е регистриран во 08:55 часот по локално време на длабочина од осум километри.

Земјотресот е регистриран на 30 километри од Бесни во Турција, односно на 55 километри од Кахраманмарас.

Засега нема извештаи за повредени или материјална штета.

На почеток