Македонија

162 сообраќајни прекршоци во Скопје

299 санкционирани возачи во Скопје, 43 за брзо возење

Секторот за внатрешни работи Скопје во текот на вчерашниот ден (21.03.2024) продолжи со контролите во областа на сообраќајот.

На територија на град Скопје изречени се вкупно 162 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина пет санкции, 12 мерки за возење без возачка дозвола, осум санкции за минување на затворен сигнал – црвено светло, пет мерки за користење мобилен телефон при возење, 16 мерки за прекршоци што ги прават пешаците…

Сообраќајните контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваме сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта.

На почеток