Македонија

Пеколно топол викенд, трмператури и над 30 степени

Времето сончево и релативно топло со мала до умерена локална облачност

Денеска времето ќе биде сончево и топло со мала локална облачност. Ќе дува слаб ветер од јужен правец.

Минималната температура ќе биде во интервал од 2 до 9, а максималната ќе достигне од 20 до 27 степени.

Во Скопје сончево и топло со слаб ветер од јужен правец.

Минималната температура ќе се спушти до 5, а максималната ќе достигне до 25 степени.

За време на викендот исто така нѐ очекува сончево и многу топло време со мала облачност и тенператури околу 30 степени.

На почеток