Скопје

Прегазен пешак во Скопје: Однесен во болница, има тешки повреди

Прегазен пешак во Кавадарци, возачот избегал

На 28.03.2024 во 12.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„Јордан Мијалков“ во Скопје, патничко моторно возило „опел“ со скопски регистарски ознаки, управувано Ј.К.(38) од с.Марино, општина Илинден, удрило во пешакот М.Г.(64) од Скопје. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобила М.Г. констатирани во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“. Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје.

На почеток