Свет

Нов земјотрес ја погоди Грција

Почувствуван земјотрес во Тетово и вo Гостивар, епицентарот во Албанија

Нов земјотрес со јачина од 3,7 степени според Рихтеровата скала ја погоди Грција.

Како што пишува EMSC, земјотресот се случил на Крит, на 62 километри од Ираклион.

Земјотресот е регистриран на длабочина од 16 километри.

На почеток