Македонија

Мисајловски: Денеска е денот каде што треба сите да се сплотиме

,,Денеска е денот каде што треба сите да се сплотиме и да направиме една заедничка победа! Да донесеме заеднички патриотизам и да дојде времето на промени.

Да ја направиме Македонија повторно горда.

Денеска во 20 часот, пред Владата, Ве очекуваме сите на првиот голем митинг каде што ќе дадеме поддршка за новата претседателка Гордана Силјановска Давкова.

Сите заеднички да ја тргнеме оваа битка кон промените, се гледаме вечер.”, вели Владо Мисајловски, потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ и носител на изборна единица 2.

На почеток