Свет

Во обвинителството пристигнала мајката на еден од осомничените за убиството на Данка

Мајката на еден од осомничените за убиството на малата Данка Илиќ (2) пристигнала во обвинителството, јавува репортерот на Телеграф.

Во обвинителството пристигнала мајката на осомничениот Д.Д.(50), која како што јави известувачот делува тажно и скршено.

Да потсетиме, С.Ј.(50) и Д.Д.(50), осомничени за тешкото убиство на двегодишната Данка Илиќ од Бор, по чие тело 12 дена континуирано се трага, а како што неофицијално дознаваме , наскоро треба да бидат испратени на психијатриски преглед.

„Според решението на судијата за претходна постапка на Вишиот суд во Зајечар, притворот на осомничените им истекува на 3 мај. Тие ќе бидат испратени на психијатриско вештачење, веднаш штом ќе се исполнат условите“, вишиот зајечар. Соопштуваат од Јавното обвинителство.

На почеток