Свет

Силен земјотрес во Турција

Почувствуван земјотрес во Тетово и вo Гостивар, епицентарот во Албанија

Земјотрес со јачина од 3,9 степени според Рихтеровата скала утрово ја погоди Турција, јавува ЕМСЦ.

Земјотресот е регистриран во областа Гоксун во Кахраманмарас.

Земјотресот се случил на длабочина од 11 километри.

Засега нема информации за повредени или материјална штета

На почеток