Скопје

Семејно насилство во Гази Баба: син натепал татко, па го апселе

На 26.04.2024 во 21.30 часот на подрачјето на Гази Баба полициски службеници од СВР Скопје го лишиле од слобода С.Б.(52) од Скопје, поради тоа што околу 12.30 часот физички го нападнал неговиот 76-годишен татко, а при нападот употребил и тврд предмет.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

На почеток