Охрид

Скопјанец повреден со остар предмет во Охрид, тврди дека се самоповредил

Посебен сообраќаен режим во Скопје поради Задушница

Во болница во Охрид е донесен скопјанец со повреди од остар предмет.

На полицијата и тврдел дека сам се повредил.

„На 28.04.2024 година во 01.40 часот во СВР Охрид е пријавено дека во Општата болница во Охрид со телесна повредa од остар предмет бил донесен С.Х.(33) од Скопје. Според негово кажување тој самиот се повредил“, информираат од МВР.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на настанот.

На почеток