Свет

Си Џинпинг е во посета на Србија на 7 и 8 мај

Кинескиот претседател Си Џинпинг ќе престојува во официјална посета на Србија во вторник, 7 и среда, 8 мај, а домаќин ќе биде претседателот на Србија, Александар Вучиќ.

Вучиќ ќе биде домаќин на претседателот на Кина, кој ќе престојува во дводневна официјална посета на Србија, соопшти прес-службата на претседателот на Србија.

На почеток