Македонија

Второ апсење на скопскиот аеродром: скопјанец тргнал на пат, ама бил уапсен оти бил баран со потерница

На 29.04.2024 во 16.00 часот на Граничниот премин Меѓународен аеродром Скопје, полициски службеници го лишиле од слобода И.М.(39) од Скопје, затоа што при пасошка контролa било констатирано дека бил баран поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „криумчарење мигранти“.

Тој бил задржан во полициска станица за понатамошна постапка.

Инцидент на скопскиот аеродром: Србин кршел, полиција го уапсила

На почеток