Македонија

Скопјанец со пушка тргнал да се заканува кон седум лица среде Чашка, па сите пријавиле во полиција

На 03.05.2024 во 01.20 часот во село Богомила, општина Чашка, полициски службеници од Полициското одделение Чашка го лишиле од слобода Ѓ.Ѓ.(36) од Скопје, постапувајќи по претходна пријава од Н.Д.(37) од село Богомила дека пред објект во селото Ѓ.Ѓ. со ловечка пушка му се заканил нему и на С.С., М.Д., Б.Ј., Т.Д., П.Б. и Д.Ѓ..

Тој бил задржан во полициска станица, известен бил јавен обвинител и по документирање на настанот протв него ќе биде поднесена соодветна пријава.

На почеток