Македонија

(Видео) Мицкоски нема да се изненади ако ВМРО-ДПМНЕ освои и 61 пратеник

ВМРО-ДПМНЕ е блиску до мнозинство во Парламентот, а не би се изненадил ако имаме и 61 пратеник во Парламентот, вели лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

Според него, Гордана Силјановска-Давкова ќе биде идниот претседател на Македонија.

Посочи дека во среда, на 8 мај, тие ќе слават двојна победа – на претседателските, но и парламентарните избори.

На почеток