Македонија

Прегазен пешак во Куманово: Однесен во болница, констатирани тешки повреди

Прегазен пешак во Битола

На 08.05.2024 во 17.15 часот во СВР Куманово било пријавено дека на ул.„11 Ноември“ во Куманово, патничко возило „фолксваген голф“ со кумановски регистарски ознаки, управувано од Н.А.(27) од Куманово, удрило во Р.С.(56) од Куманово. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобила Р.С., констатирани во Општата болница Куманово. Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Куманово.

На почеток