Македонија

Апасиев: Дебелогазецот Маричиќ не стана пратеник, Левица втора партија во Аеродром и Кисела Вода, а дишеме во врат на СДС и за Карпош и Центар

Лидерот на Левица, Димитар Апасиев, посочува дека во Аеродром и Кисела Вода, тие се втора партија по број на гласови. Посочува и дека на пат се да станат втора партија и во Аеродром и Кисела Вода.

„Досегашниот вицепремиер, дебелогазецот МАРИЧИЌ не ни стана пратеник, а бил 4-ти на листата во Кецот!? Левица и официјално стана втора партија во Аеродром и Кисела Вода, а му дише во врат на СДС во нивните довчерашни бастиони – Карпош и Центар!“, напиша Апасиев.

Тој додава: „Нашето пророштво за ПАСОКИЗАЦИЈА почна да се остварува од главниот град на Татковината. p.s. Од вчера СДС на „Нашата Земја“ стана СДС под „Нашата Земја“. p.p.s. Дури ни 18 пратеници немаат, туку 15 (три им се од коалиционите партнери НСДП и ЛДП)“, додаде тој.

На почеток