Скопје

Скопјанец почина во ходникот на Граѓанскиот суд, телото на обдукција

Денеска (16.05.2024) во 09.25 часот во СВР Скопје од Итната медицинска помош е пријавено дека во Основен граѓански суд, во ходникот на први кат, има починато лице.

Од страна полициски службеници е излезено на местото и е констатирано дека станува збор за Љ.С.(75) од Скопје.

Лекар констатирал смрт, а по наредба на јавен обвинител телото е дадено за обдукција.

Увид извршен.

На почеток