Свет

Хорор во Кина: Маж избодел до смрт 8 лица, полицијата веднаш го уапсила

Осум лица загинаа, а едно лице е рането во напад со нож во централната кинеска провинција Хубеи, соопштија денеска властите.

Напаѓачот, 53-годишен маж за кој се вели дека боледува од ментална болест, смртно избодел осум лица и ранил уште едно лице во четвртокот наутро во градот Ксијаоган, јави новинската агенција Ксинхуа.

Жртвата нема повреди опасни по живот.

Полицијата го приведе осомничениот, а истрагата е во тек, наведува кинеската агенција.

На почеток