Македонија

Времето денеска: Сончево и топло, попладне со пороен дожд и грмежи

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. Попладне, претежно во западните делови ќе има локална нестабилност со пороен дожд и појава на ретки грмежи. Дневните температури ќе се движат од 16 до 28 степени.

Во Скопје сончево ќе дува слаб северен ветер. Дневната температура ќе достигне до 27 Целзиусови степени.

На почеток