Свет

Осомничениот за убиството на Данка Илиќ реши да зборува

С.Ј, осомничениот за убиството на девојчето Данка Илиќ (2), преку бранителот рече дека повеќе не сака да се брани со молчење, туку дека ќе зборува за делото, потврдија за „Блиц“. “.

За потсетување, двегодишната Данка Илиќ исчезна на 26 март во Бањско поле кај Бор, а полицијата по 10-дневна потрага и детални проверки на сите индиции и информации ги уапси С.Ј и Д.Д од Бор, кои се осомничени, удирајќи ја девојката со автомобил, а потоа нејзиното тело го ставиле во багажникот на автомобилот и го однеле на депонија.

На почеток