Македонија

МВР: Згрижувач пријавил обљуба на малолетничка во Скопје

На 29.05.2024 во 14.10 часот во СВР Скопје, М.Г., во присуство на социјален работник, пријавила дека на 17.05.2024 во скопско село, Г.М. извршил обљуба врз малолетничка на која таа ѝ е законски згрижувач.

Според пријавеното, тој упатувал и закани кон малолетничката и кон М.Г..

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

На почеток