Македонија

Со возило излетале од патот, сопатничката однесена во болница со тешки повреди

Малолетник возел автомобил и учествувал во сообраќајна несреќа

На 03.06.2024 во 15.40 часот во СВР Куманово било пријавено дека на локалниот пат с.Опае-с.Оризаре, липковско, на место викано „Розафа“, патничко возило „фолксваген голф“ со кумановски регистарски ознаки, управувано од Р.С.(46) од с.Оризари, излетало надвор од коловозот.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобила неговата сопатничка Р.С.(43) од с.Оризари констатирани во Општа болница Куманово.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Куманово.

На почеток