Свет

Повторно се затресе тлото во Турција

Земјотрес со јачина од 4,1 степени според Рихтеровата скала е регистриран денеска во централна Турција.

Епицентарот бил на 26 километри од Антакија, а земјотресот е регистриран на длабочина од 12 километри.

Граѓаните велат дека земјотресот бил почувствуван доста силно.

„Тоа траеше околу неколку секунди, многу се тресеше“, велат тие на веб-страницата на ЕМСЦ.

Засега нема информации за материјална штета.

На почеток