Македонија

Мотоциклист од Тетово излетал од патот, однесен во болница со тешки повреди

Посебен сообраќаен режим во Скопје поради Задушница

На 05.06.2024 во 15.30 часот во СВР Тетово било пријавено дека на локален пат Бањиче –Тетово кај мостот, А.Д.(30) од Тетово, управувајќи мотоцикл „априлија“ со тетовски регистарски ознаки, изгубил контрола и излетал од патот.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил мотоциклистот А.Д., констатирани во Клиничка болница Тетово.

Увид на местото извршила екипа од СВР Тетово.

На почеток