Свет

Пронајдена жена на плажа на Халкидики: Мислеле дека се онесвестила

Грција: Рап пејач ограбувал банкомати со експлозив, за да плати спотови

Неидентификувана жена е пронајдена во четврток попладне во несвест од плажата Полихроно во општина Касандра на Халкидики.

Жената била превземена од Брза помош ЕКАВ и пренесена во здравствениот дом Касандра на Халкидики.

Набрзо жената била прогласена за мртва.

Телото ќе биде пренесено во Солун на обдукција, додека прелиминарната истрага ја врши второто пристаниште Нео Мудани на Централната пристаниште во Солун, пишуваат грчките медиуми.

На почеток