Скопје

Приведени две лица од Скопје, фатени со дрога на Средно Водно

Денеска (24.06.2024) во 00.25 часот во Скопје, на патот кај Средно Водно, полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје ги лишиле од слобода Е.З.(24) и М.А.(25), двајцата од Скопје, затоа што кај нив била пронајдена и одземена марихуана.

По целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок.

На почеток