Македонија

Малолетник со возило „фолксваген голф“ удрил во мотоциклист

Тешко повреден мотоциклист по судир со возило на патот во Маврово

На 24.06.2024 во 17.50 часот во СВР Велес, било пријавено дека на ул.„Партизанска“ во с.Иванковци, велешко, се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „фолксваген голф“ со велешки регистарски ознаки, управувано од малолетник и мотоцикл управуван од Ѓ.Д.(33), двајцата од с.Иванковци, велешко.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил мотоциклистот, констатирани во Општата болница Велес.

Извршен вил увид од увидна екипа на СВР Велес.

На почеток